NovinkyTechnologie

Xiaomi by mohl mít bezdrátové nabíjení a nabíjet tak zařízení

Minulý rok jsme poprvé viděli reverzní bezdrátové nabíjení u smartphonu Huawei Mate 20 Pro. To Vám umožňuje nabíjet další zařízení, která také podporují bezdrátové nabíjení. Samsung tuto funkci přidal do své série Galaxy S10 a vypadá to, že Xiaomi bude další, kdo tuto funkci využije.

XDA-Developers hlásí, že tento odkaz o reverzním nabíjení se objevil v nejnovějších betách MIUI China. To naznačuje, že Xiaomi nejspíš také plánuje zavést tuto funkci v blízké době.

Reference také ukazují, že bezdrátové nabíjení bude deaktivováno, pokud se nabíjení nezahájí do 90 sekund. Je to tedy podobné jako u výše zmíněných, ty se automaticky deaktivují a šetří tak výdrž baterie.

XDA si myslí, že Mi Mix 4 je pravděpodobně kandidátem pro toto nabíjení. Mi Mix je také obvykle vlajkovou lodí pro druhou polovinu roku.

Kromě nabíjení ostatních smartphonu, Vám tato funkce umožňuje nabíjet i podporovaná zařízení, jako jsou sluchátka nebo smart hodinky. U smartphonu Mate 20 Pro však bylo toto nabíjení velmi pomalé, takže se Vám oplatilo si zařízení dát spíše do kabelového připojení. Doufejme tedy, že nás technologie Xiaomi překvapí.

Comment here