AndroidNovinkySmartphony

Xiaomi, Oppo a Vivo spolupracují na přenosu souborů ve stylu AirDropu

xiaomi vivo oppo

Tři z největších výrobců smartphonů v Číně spolupracují na novém protokolu bezdrátového přenosu souborů, který bude fungovat mezi jejich příslušnými zařízeními. Xiaomi (MIUI), Oppo (ColorOS) a Vivo (FuntouchOS) – vše založené na Androidu – integrují systém peer-to-peer podle příspěvku od WeChat (oficiálního účtu MIUI společnosti Xiaomi).

Protokol bude používat Bluetooth ke spárování zařízení a měl by být schopen přenášet rychlosti až 20 MB / s, což naznačuje, že na pozadí používá Wi-Fi, jako je patentovaný systém AirDrop od společnosti Apple.  Příspěvek od Xiaomi uvádí, že jiní výrobci smartphonů mohou požádat o připojení k právě přidruženému triu. Beta verze služby by měla být vydána do konce tohoto měsíce.

xiaomi vivo oppo

Google se v minulosti pokusil o spuštění služeb ve stylu AirDrop pro Android s různým úspěchem. 2011 Android 4.0 zahrnoval Android Beam, který se spoléhal na NFC pro párování zařízení a je odebrán v nadcházejícím Android Q. Novější aplikace společnosti Google (původně Files Go) nabízí přenos souborů s Bluetooth párováním, zatímco Android Q sám integruje podobné funkce „Rychlé sdílení“ do sdíleného listu.

Rychlé sdílení je údajně funkce služby Google Play, což pravděpodobně vysvětluje, proč Xiaomi, Oppo a Vivo společně pracují na zavedení své vlastní verze. Podle posledních údajů tyto tři společnosti představují zhruba polovinu čínského trhu se smartphony – 49% v loňském čtvrtletí. Největší otázkou je, zda by Huawei, který v minulém čtvrtletí zachytil 34% trhu, mohl být v pokušení dostat se na palubu.

Comment here