AndroidNovinky

Xiaomi oznámila oficiální spuštění MIUI 11

MIUI 11

Nejnovější verze dlouhodobé implementace systému Android společnosti Xiaomi, MIUI 11 přináší nové změny. Společnost získala i oceněnní Dot Design Award.

Xiaomi nabízel přidání vlastního nového fontu písma Milan Pro, které je optimalizováno jak pro čínská skripta tak i pro latinku. Nová verze také integruje škálování písma, dokáže ale i měnit tloušťku pro optimalizaci čitelnosti a jedná se tak o první takovou funkci na smartphonu.

Xiaomi take pracoval na zvukových efektech a přidal zcela nové zvukové efekty inspirované přírodou. Jedná se o zvuky jako je voda, oheň a zvuky zvířat.

MIUI 11 obsahuje nové a vylepšené efekty zobrazení, včetně animací či vlastního textu a oznámení ze sociálních služeb.

Nové aplikace?

Pokud jde o nové funkce, MIUI 11 nově integruje dvě kancelářské aplikace – Mi Work a Mi Go.

Mi Work

Tato aplikace zahrnuje funkce, jako je sdílení souborů, přenos velkých dokumetnů, casting obrazovky a funkce bezdrátového tisku.

Mi Go

Tato aplikace má pomáhat na cestách a nabízí extrémní režim úspory baterie, která slibuje pohotovostní dobu až 24 hodin při pouhých 5% výdrže baterie. Dále nabízí nákupy dat jedním klepnutím, pomoc při směnných kurzech a další.

Jako bonus bude pro uživatele funkce motivů MIUI od dnešního dne zdarma.

Kdy bude k dispozici?

Xiaomi říká, že MIUI 11 získá nejrychlejší zavádění v historii operačního systému. Uzavřená beta verze pro čínské uživatele se od dnešního dne otevře prostřednictvím WeChat. Otevřená beta verze pro MIUI 11 bude k dispozici 27. září, počínaje 17 čínskými zařízeními. Očekává se, že stabilní aktualizace budou k dispozici od poloviny října. Tato data platí pro zařízení rozmístěná v Číně – globální uživatelé si pravděpodobně budou muset počkat déle.

O dalších informacích Vás budeme informovat. Tak nezapomeňte sledovat naší stránku.

Comment here