Novinky

YouTubeři vysbírali $ 20M k vysazení 20 milionů stromů

YouTubeři

YouTubeři překonali svůj cíl, kterým bylo získání 20 milionů dolarů, aby pomohli nadaci Arbor Day Foundation k zasazení 20 milionů stromů. Charitativní kampaň začala téměř před dvěma měsíci, kde se YouTubeři, vedené Jimmym „MrBeast“ Donaldson, spojili, aby bojovali proti změně klimatu.

Donaldson se spojil s dalšími tvůrci na propagaci „Team Trees“, včetně Mark Rober (8,7M sledujících), Guava Juice (14,6M), Marques Brownlee (9,5M), Smarter Every Day (7,4M), Ninja (22,4M), Jacksepticeye (22,9M), a další. Poté co Donaldson se svými přáteli oznámil své plány (25.října), zúčastnilo se více kanálů.

Prostřednictvím videí organizátorů a charitativních proudů se tato zpráva rychle rozšířila mezi lidi. Do 31.října bylo získáno více než 10 milionů dolarů. Generální ředitel Tesla a SpaceX, Elon Musk, daroval 1 milion dolarů, které porazil generální ředitel Shopify, Tobi Lütke, který přispěl $1 000 001. Dále generální ředitel služby Twitter a Square Jack Dorsey poskytl dva dary, jeden za $150 000 a druhý za $200 000.

Jedná se tak o jednu z nejrychleji rostoucích enviromentálních fundraisingových iniciativ, podle nadace Arbor Day Foundation. Stromy vysázené v rámci této nadace budou absorbovat a ukládat 1,6 milionu tun uhlíku a pomohou odstranit 115 000 tun chemického znečištění vzduchu.

Jak to všechno vzniklo?

Fundraiser byl původně založen na vtipu, který zahájili Donaldsonovi fanoušci. Fanoušci totiž navrhli, aby oslavil 20 milionů odběratelů, výsadbou 20 milionů stromů. Je to jeden z pozitivnějších okamžiků, kde můžeme vidět, co mohou tvůrci udělat, pokud společně spolupracují pro dobrou věc.

Kdy a kde se budou stromy vysazovat?

Stromy se začnou vysazovat v lednu 2020. Cílem je, aby všech 20 milionů stromů bylo vysazeno „nejpozději v prosinci 2022“. Mnoho stromů tak bude vysázeno v národních parcích v USA.

“Víme, že 20 milionů stromů nevyřeší klimatické změny,“ řekl Rober. „Jde ale o to, že je to způsob, jak poslat politikům zprávu, že je čas udělat něco se změnou klimatu.”

Comment here