AndroidNovinkySmartphonyTechnologie

Zapomeňte na bezdrátové nabíjení, telefony Xiaomi by mohly mít solární nabíjení

xiaomi solární nabíjení

Nabíjení baterie na cestách může být někdy oříšek, co ale teprve solární nabíjení. Telefony Xiaomi by totiž brzy mohly být nabíjeny pomocí slunečního záření.

Nedávno jsme se zmiňovali o tom, že Xiaomi by mohlo mít u svých nových modelů bezdrátové nabíjení. Na internetu se však objevili nové úniky. Patent Světového úřadu pro duševní vlastnictví, kde byl poprvé spatřený LetsGoDigital, obsahuje schémata standartního telefonu bez rámečku jak z předního, tak z bočního úhlu. Ze zadní strany ale můžeme jasně vidět fotovoltaické solární panely.  Jedná se přesně o ty, které můžeme vidět na ekologických domech, jen v menší velikosti.

xiaomi solární nabíjení
Xiaomi solární panel

Podle patentových obrázků by hypotetický smartphone Xiaomi, šetrný k životnímu prostředí, nebyl o moc tlustší než průměrný chytrý telefon. Kamerový modul vyčnívá ze zadního panelu, zatímco solární panel je v rovině nebo možná i dokonce pod zadním sklem. Některé z nedávných smartphonů, jako jsou Mi 9 nebo Mi 8 Pro již využívaly toto průhledové sklo, takže si odhadujeme říct, že by právě mohl pojmout i nový panel pro solární nabíjení.

I když o patentu WIPO neexistují žádné další podrobnosti, zdá se, že bude zcela jasně určen pro dobití zařízení.

I když by design společnosti Xiaomi byl dosud nejúznávanějším případem, tak to není poprvé, kdy jsme se snažili do smartphonu integrovat i sluneční energii. Guru E1107 Crest Solar od společnosti Samsung používal podobný design (i když o mnohem méně energeticky náročný telefon). Společnost LG si s touto technologií pohrával s pouzdrem pro GD510 již v roce 2010.

Samozřejmě, že se jedná o patent, takže není 100% jistota, že od této značky někdy uvidíme telefon se solárním nabíjením. Přestože Xiaomi údajně investuje do novývh technologií nabíjení, možná zde zase uvidíme bezdrátové nabíjení.

Comment here