NovinkyPočítače

Virtuální počítače konečně přicházejí do systému Chrome OS

chromebook asus

Nejnovější verze systému Chrome OS se nyní objevuje v Chrombookech a přichází s mnohem více novými funkcemi než obvykle. Největší z nich, je přidání virtuálních stolních počítačů. Budete mít možnost přepínat mezi až čtyřmi různými pracovními plochami s vlastním rozvržením okna.

Když přejdete prstem nahoru a zobrazí se všechna okna v režimu přehledu, mělo by se v pravém horním rohu zobrazit nové tlačítko označené „Nový stůl“, které vytvoří nové místo, kde můžete okna přetahovat. Pak byste měli mít možnost přepínat mezi nimi čtyřmi prsty.

Google také spustil novou webovou aplikaci, která zobrazuje nejnovější funkce dostupné v systému Chrome OS. Protože existuje tolik verzí – jedna vychází každých šest týdnů a nyní jsme na čísle 76 – může být obtížné udržet krok. Brzy by se to mělo začít zobrazovat v oznámení u Chromebooků.

Můžete se podívat na video níže, které zobrazuje všechny novinky v Chrome OS. Video je bohužel v angličtině, ale máte možnost si zapnout české titulky.


Je zvláštní, že Google tuto funkci nenabízí ve svém blogu o vydání, ale místo toho upozorňuje na několik dalších věcí. Mezi nimi je „automatická kliknutí“, což je funkce usnadnění přístupu, která za Vás klikne myší, pokud umístíte kurzor nad konkrétní objekt. Přidává také lepší ovládací prvky médií – nové ovládací prvky by měly vykonávat lepší práci se zvukem v kartách. V systémové nabídce také najdete přehled všech karet vydávajících zvuk. Nakonec společnost vylepšila správu účtů Google i pro Chrome OS.

Toto je „stabilní“ verze systému Chrome OS 76, což je to, co by většina lidí měla používat – ale mnoho lidí často používá verzi beta, takže některé funkce pro Vás nemusí být nové. Stejně jako v mnoha aktualizacích operačního systému by tato aktualizace měla na Vás vyskočit během pár dnů.

Comment here