HardwarePočítače

Nejlepší sestava za 10 000,-

 

Zde jsme pro Vás připravili sestavu herního PC do 10 000 Kč. Berte na vědomí, že ceny se mohou po nějaké době lišit.

Procesor

Jako procesor jsme vybrali Intel Pentium G4560 na bázi architektury Kaby Lake. Procesor disponuje nejnovějšími technologiemi, jako například HyperThreading. U moderních her by si měl obstát relativně dobře. Je to dvou jádro o taktech 3,5Ghz.

Základní deska

 

Jako další komponentu tady máme základní desku. Tu jsme vybrali Asus Prime B250M-A. Podporuje nové        paměťové moduly DDR4, pro které má hned 4 sloty.

Grafická karta

Grafická karta od Nvidie GTX 1050 by si měla poradit s nejnovějšími AAA hrami, avšak na střední detaily. Karta o architektuře Pascal s taktem 7008Mhz by měla zajistit plynulý chod všech dosavadních her.

Zdroj

Pro napájení jsme zvolili vhodného adepta zdroj značky Corsair, který tuhle sestavu bez problému utáhne ještě s nějakou menší rezervou. Zdroj má spolehlivých 450W s účinností až 85%. Dále má ochranou proti přepětí, podpětí, přetížení i zkratu. Samozřejmostí pak jsou kvalitně opletené a hlavně dostatečně dlouhé kabely pro instalace do skříní všech velikostí. Za kvalitu zpracování hovoří také vysoká střední doba bezporuchového provozu, která dosahuje 100 tisíc hodin.

Operační paměť

Paměť RAM DDR4 značky HyperX s kapacitou 4 Gb, by měly zajistit hladký chod vašeho systému. Avšak je pravda, že dneska je minimum alespoň těch 8 Gb. Vybrali jsme proto základní desku s více sloty, kde můžete v budoucnu přidat další moduly.

Pevný disk

Díky své rychlosti 7 200 RPM, skvělému výkonu a kapacitě 1 TB je disk Seagate BarraCuda perfektní volbou pro všestranné využití, jako je hraní her, práce s multimédii či programy, které vyžadují větší zátěž. Samozřejmostí je dostatek prostoru pro ukládání vašich dat.

Skříň

Skříň s názvem EVOLVEO M2 černé barvy je skvělé místo, kde můžete své komponenty usadit. Její vzhled je moderní a rozhodně neurazí.

  • Rozměry: 380 × 186 × 365 mm
  • 2× USB2.0
  • 1× USB3.0
  • 2× Audio

Suma sumárum

Počítač Vás vyjde na krásných 10 983,- korun. S touhle cenovkou nemůžete počítat, že počítač bude zvládat 4K rozlišení, ale při snížených detailech ve Full HD si budeme moct užít snad každou hru.

Odkaz na všechny komponenty zde

Comment here