HryNávodyPočítače

PUBG Mobile – tipy a triky: jak přežít a vyhrát

Hra PlayerUnknown’s Battlegrounds: nebo-li PUBG je konečně dostupná na mobilních zařízeních.

Pro ty, kteří neví o jakou hru jde, tak PUBG je o přežití a výhře. Na začátku začíná 100 hráčů. A bojuje se do posledního přeživšího. Každý má nějakou svou taktiku jak vyhrát. Někdo najde co nejrychleji zbraně a pak se snaží zabíjet co nejvíce hráčů a někdo zase hraje rád takticky a počká si, než se všichni zabijí. Zde pro Vás máme pár tipů a triků jak být lepší, které Vám pomůžou hru vyhrát.

PUBG MOBILE
PUBG MOBILE
Developer: Tencent Games
Price: Free+

Bezpečný výběr přistání.

Jednu hru PUBG můžete hrát i přes půl hodiny nebo také skončit i během pár sekund. Vše záleží na tom, kde přistanete.

Musíte se zaměřit na místa kde je velký loot, ale také co nejméně lidí. Například vojenská základna, elektrárna, či nějaké velké města mají většinou nejlepší vybavení a zbraně. Nicméně na tyto místa bude padat taky nejvíce lidí.

Jakmile vyskočíte z letadla, tak se dívejte kolem sebe a zjišťujte kam ostatní hráči mají namířeno a snažte padat tedy na jiné místo, kde je nejméně lidí. Když chcete dopadnout co nejdále od lidí, tak otevřete svůj padák dříve a doplachtěte někam mnohem dál. Máte velkou pravděpodobnost že kolem Vás nebude nikdo nebo minimální počet lidí.

Nejdřív sežeňte vybavení, pak se pusťte do bitvy!

Jakmile přistanete na nějakém místě, tak vaší prioritou je sehnat si vybavení. Snažte nasbírat co nejvíce užitečného vybavení, než se pustíte s někým do přestřelky. Je přece jen lepší mít helmu, neprůstřelnou vestu, medi kit a různé úpravy pro zbraně, jako je například lepší zaměřovač a až pak se pouštět do přestřelky a mít tak větší šanci na přežití, než se pustit do přestřelky jen se zbraní bez helmy atd.

Takže se snažte nejprve zaměřit na neprůstřelnou vestu (armor), helmu a batoh. Poté by nebylo špatné najít i nějaké balíčky první pomoci a bandáže.

K užitku jsou také výbušniny, jako například ruční granát, který můžete použít na vylákání nepřítele z úkrytu.

Střílejte jen když uznáte za vhodné.

Toto je asi nejzákladnější chyba nováčků. Musíte vědět jak se rozhodnout, když vidíte nepřítele. Má cenu střílet? Je nepřítel daleko, či blízko. Máte plno životů? Může být o kolo mnohem víc hráčů, kteří uslyší vaše výstřely a půjdou po Vás.

Je dobré zvážit tyto rozhodnutí předtím než vystřelíte. Například když je nepřítel moc daleko je velká pravděpodobnost že ho nezabijete. Můžete několik střel minout nebo se nepřítel rychle schová a pak začne střílet on do Vás. Nebo když máte málo životů, tak se nevyplatí střílet. Nepřítel se může otočit a na pár ran Vás zabít. Nejlepší je se připlížit k nepříteli co nejblíže to jde a až pak začít střílet.

Také hodně záleží na tom, jaké zbraně zrovna máte. Pokud máte například AWP, tak to můžete střílet i z dálky. Ovšem pokud u sebe máte jen brokovnici a pistol, tak to opravdu za to nestojí. Budete se muset dostat blíže a pak až zaútočit.

Dále také záleží na typu upravení vašich zbraní. Jaký zaměřovač tam máte atd.

Nejlepší je u sebe nosit jednu zbraň na blízku a jednu na dálku.

Pořád sledujte mapu!

Dávejte pozor v jaké zóně jste. Ve hře je „Kruh“, který se neustále zmenšuje. Když jste mimo tento kruh, tak Vám to začne ubírat životy. Ze začátku Vám to neubírá tolik, ale v pozdější fázi hry to už opravdu bolí.

Takže si dávejte neustále pozor, jestli jste v Kruhu, protože jestli už jste v pozdější fázi hry například v TOP 15, tak by byla škoda umřít Vaší nepozorností mimo bezpečné území.

Na minimapě je také jedna důležitá věc a to indikátor výstřelů. To znamená, že když někdo vystřelí někde kousek od Vás, tak Vám na minimapě problikne světýlko odkud tento výstřel jde.

Auto je mnohem lepší než chodit pěšky.

Jestli se potřebujete dostat někam jinam a to co nejrychleji, tak to pěšky nepůjde. Budete potřebovat nějaké auto.

Vozidla jsou rozmístěna po celé mapě, ale nejvíce jich najdete poblíž nějakých měst. Nezapomeňte, že ostatní hráči se snaží najít nějaký dopravní prostředek taky. Takže si vždy ohlížejte a dávejte si pozor.

Můžete najít buginu, či motorku, které Vás dovezou co nejrychleji do bezpečné zóny. Také můžete najít auto, či jeep, tyto vozidla jsou pro více hráčů, takže můžete svést celou svou skupinku kamarádu. Nicméně tyto vozidla jsou o něco pomalejší.

Lehnout a vystřelit.

Ke konci hry, když zbývá už jen pár lidí. Tak si hráči lehají na zem a čekají než někdo vyleze ze svého úkrytu nebo až někdo poběží do bezpečné zóny. Proto je dobré si v téhle části hry lehnout na zem, aby Vás nikdo neviděl. Můžete takhle vyčkat na někoho a následně ho zabít. Ale dávejte pozor a sledujte minimapu! Mezitím co ležíte na zemi a díváte se zaměřovačem do dálky, někdo může být právě pár metrů za Vámi.

Komunikujte se svými přáteli ve skupině.

Když hrajete squady (skupinky po více lidech se svými kamarády), tak s nimi komunikujte! Když někoho zahlídnete, tak to hned sdělte svým kamarádům a střílejte společně. Domlouvejte se kdo půjde kam, říkejte si různé taktiky atd. Komunikace je klíč k vítězství.

Doufáme že tyto tipy a triky Vám pomůžou k Vašemu vítězství! Přejeme hodně štěstí!

Zdroj

Comment here