NovinkyPočítačeTechnologie

ThinkTiny – nejmenší herní počítač, který kdy spatříte!

Dnes si ukážeme nejmenší herní počítač (notebook) na světe. Jedná se o miniaturu pravého notebooku Lenovo ThinkTiny. Autor této miniatury Paul Klinger si to ovšem pojmenoval po svém, tedy ThinkTiny. Používá kultovní červený hrot TrackPoint notebooku jako joysticku pro klasické arkádové hry jako Snake, Tetris a Lunar Lander.

Nejmenší herní počítač
ThinkTiny

Malý notebook běží na mikrokontroléru ATtiny1614 a je vybaven obrazovkou OLED 128 x 64. Vše je umístěno v pouzdře s 3D potiskem, které je doplněno zářícím logem „Think“. Je smutné, že ThinkTiny nemůže spouštět Doom nebo Crysis, ale existuje úhledný malý průzkumník fraktálů Mandelbrot.


Stránka Gizmodo říká, že Klinger nemá v úmyslu prodat svou miniatury ThinkTiny, což je pochopitelné s ohledem na dobu výroby hračky, nemluvě o tom, že by to mohlo vést k několika drobným soudním sporům od Lenovo. Ale pokud se o to pokusíte sami, Klinger velkoryse zveřejnil celý kód a návrhové soubory na své stránce GitHub. Tento kód lze také použít k vytvoření herního počítače TinyPC, který provozuje většinu stejných her jako ThinkTiny plus jednu další Breakout hru. Ten se rozsvítí a mění barvy, jak se hry zhoršují. TinyPC je vlastně nejmenší herní počítač stolní verze. A co i o těchto miniaturách myslíte Vy? Komentujte níže.

Comment here