NovinkyTechnologie

Čínská umělá inteligence rozpozná psy podle čenichu

Megvii, čínská umělá inteligence, která dodává software pro rozpoznávání obličeje pro program dohledu čínské vlády, nyní rozšiřuje svou technologii. Nově dokáže rozpoznat i tváře domácích mazlíčků. Podle zprávy od Abacus News, tento nový program od Megvii je naprogramován tak, aby rozpoznával psy podle jejich čenichu – funguje to podobně tak, jako mají lidé jedinečné otisky prstů.

Společnost uvádí, že pomocí aplikace Megvii můžete svého psa jednoduše registrovat pomocí naskenování jeho čenichu fotoaparátem telefonu. Stejně tak, jak funguje zaregistrování Vašeho otisku na telefonu, tak Vás aplikace požádá, abyste pořídili fotografie svého psa z několika úhlů. Magvii dále uvádí, že má přesnost 95% a je zde již 15 000 domácích mazlíčků.

Rozpoznávání obličeje domácích zvířat je v posledních letech stále více rozšířeno. Koncep byl používán vědci pro ochranu volně žijících živočichů. V USA se také dost používá aplikace s názvem „Finding Rover“, která používá rozpoznávací technologii k nalezení ztracených koček a psů.

Ale v Číně má Megvii sloužit více než jen pro nalezení ztracených mazlíčků. Má také sloužit k monitorování „necivilizovanému chovu psů“ – tzn. neuklízí psí potřebu, mají psy volně puštěné bez vodítka.

Comment here