NovinkyTechnologie

EverCam je bezdrátová inteligentní bezpečnostní kamera

EverCam je nová bezpečnostní kamera od značky Eufy.

Tato HD kamera je odolná proti vodě a slouží jako bezdrátová, to znamená, že ji nemusíte nijak montovat pomocí šroubů nebo připojovat k napájecímu zdroji. Kameru můžete „přilepit“ na jakýkoliv kovový povrch pomocí vestavěných magnetů (pokud se ale chcete ujistit, že kamera nespadne, je zde k dispozici jeden šroubový držák). Má lithium-iontovou baterii 13 400 mAh od firmy Anker, takže kamera Vám vydrží až 365 dní. Kamera totiž zůstává v mimořádně úsporném režimu, do té doby než nezjistí pohyb, který pak zahájí nahrávání.

Karta microSD s kapacitou 16 GB, která je v kameře, je chráněná 128-bitovým šifrováním AES a všechny záznamy jdou přehrát jen poté, co je karta připojena k základnové stanici, která pak komunikuje s Vaším počítačem nebo smartphonem. Živé vysílání si můžete prohlížet přímo z mobilní aplikace Eufy.

Společnost také říká, že fotoaparát by měl omezit zbytečné nahrávání, jelikož v průběhu času bude umět rozpoznat známé tváře a domácí zvířata. Také používá vestavěný infračervený snímač, který aktivuje nahrávání a odešle Vám upozornění, když detekuje teplý zdroj. Samotný fotoaparát a základna jsou vybaveny sirénou v případě, že se kamera posune bez toho, aniž by byla dříve odjištěna.

Kameru si můžete ale nastavit tak, aby Vám nahrávala záznam nepřetržitě nebo jen za určitých podmínek (například detekce pohybu, tepla nebo určité tváře). Společnost oznamuje, že žádná z těchto funkci nebude uzamčena, kvůli předplatného tak, jako to mají ostatní (Amazon, Nest a další). Jediná věc, která bude zpoplaněna je ukládání a prohlížení videí na cloudových stanicích.

Existuje ale pár otázek. Neví se, jak rychle je možné využít 16 GB úložného prostoru, pokud by byla kamera zaměřena na rušnou část Vašeho domu nebo třeba kanceláře. Eufy na své stránce Kickstarter totiž říká, že jednoroční odhad výdrže baterie je založený na „10 detekcích pohybu denně a 30 sekundách nahrávání“. Společnost ale plánuje prodávat větší microSD až do 128 GB.

Cena se pohybuje okolo $299 (cca 6 100Kč) za jednu kameru, za dvě kamery zaplatíte $499 (cca 10 200Kč). Dokončené testovací jednotky nebudou ale k dispozici až do letošního léta. Produkt by měl být dodáván až někdy v září.

Zdroj: The Verge

Comment here