NovinkyTechnologie

Nová Rubikova kostka s Bluetooth

Rubikova kostka byla vynalezena v roce 1974, v té době existovala řada variant s různými tvary a rozměry.

Potřebuje Rubikova kostka vůbec Bluetooth? Asi je to jedno, protože ho stejně mít bude.

Společnost Kickstarter zatím nikdy nic nezastavilo. To je také vedlo k výzvě vytvořit nějaké chytré zařízení z něčeho, co v podstatě ani chytré být nemusí. Tak vytvořili GoCube, Rubikovou kostku s Bluetooth.

Přestože GoCube nemusí být pro některé nějak užitečná, tady je pár věcí, které by se mohli ostatním zamlouvat. Když se připojíte přes Bluetooth k aplikaci, tak ta Vám dokáže přesně určit, jak je Vaše kostka „nakonfigurována“ a pomůže Vám krok po kroku s tím, jak kostku poskládat. Dále, když už budete umět postup, tak Vám aplikace pomůže zlepšit Vaše schopnosti, bude sledovat Váš pokrok a můžete soupeřit i s přáteli prostřednictvím online leaderboardu.

K dispozici budete mít také lepší verzi GoCube Edge, která nabízí přesnější sledování (až o 0,001 sekundy oproti 0,25 sekundové přesnosti u běžné GoCube), budete mít i pokročilejší statistiky jako je rychlost otáčení a budete si moct ukládat statistiky offline.

GoCube bude k dispozici za $59 (1 300 Kč), zatímco GoCube Edge si bduete moct pořídit za $79 (1 750 Kč). Vzhledem k tomu, že normální Rubikovou kostku si můžete kopit za 70 Kč, tak je zde otázka, jestli to za to stojí.

GoCube doufá, že v březnu 2019 budou již tyto Rubikové kostky k dispozici.

 

Zdroj

Comment here