NovinkyTechnologie

Samsung chce do roku 2020 používat energii pouze z obnovitelných zdrojů

Společnost Samsung provedla zásadní rozhodnutí v oblasti životního prostředí a bude využívat energii ze 100% obnovitelných zdrojů. Obnovitelné zdroje energie budou využívat ve svých továrnách, kancelářích a provozních zařízeních v USA, Evropě a Číně.

Samsung říká, že tento krok bude proveden do roku 2020.

Společnost Samsung již nainstalovala solární panely na některých svých budovách. Dnes uvedla, že do svého hlavního sídla společnosti Samsung Digital City, které se nachází v Suwonu v Jižní Koreji, přidají 42 000 m2 solárních panelů. V roce 2019 přidají solární a geotermální zařízení ve svém areálu v Pyeontaek a v roce 2020 v areálu v Hwaseongu.

Společnost Samsung byla cílem protestů několika ekologických skupin, včetně společnosti Greenpeace, kvůli tomu, že předtím nesouhlasili s využíváním obnovitelných zdrojů energie. Greenpeace ve své vlastní tiskové zprávě uvedla, že jejich rozhodnutí bylo významným krokem vpřed pro hnutí vybudování obnovitelně napájené budoucnosti.

Oznámení společnosti Samsung přichází po několika měsících poté, co hlavní konkurent Apple zjistil, že všechna vlastní zařízení, maloobchodní prodejny, kanceláře a datová centra na celém světě mají přístup k 100% čisté energii.

Zdroj

Comment here