NovinkyTechnologie

Xiaomi představilo chytrou chladničku s dotykovým displejem

Čínský výrobní gigant Xiaomi je jednou ze společností, která tvoří zařízení Internet of Things (IoT). Koncem loňského roku, generální ředitel společnosti Xiaomi Lein Jun uvedl, že společnost má více než 85 miliónů jednotek zařízení IoT, 800 inteligentních zařízení a 400 partnerů. Společnost nově přidala do své sbírky IoT velmi důležité zařízení, jedná se o chladničku Xiaomi Yunmi 450L IoT.

Všechny operace lze provést pomocí hlasového dialogu

Toto zařízení je vybaveno 21″ IPS dotykovou obrazovkou, ze které můžete provádět všechny následující akce. Chladnička Xiaomi Yunmi 450L IoT má sloužit jako centrální ovládání, ze kterého můžete ovládat všechna další IoT zařízení. Takže si můžete zapnout vysavač, zapnout/vypnout inteligentní světlo, otevřít/zavřít dveře a provést mnoho dalších operací.

Navíc je tato chladnička dodávaná se systémem vioBrainTM, který dokáže upravovat použití produktů na základě toho, jak je používáte. Zároveň si z této chladničky můžete nakoupit jídlo jedním kliknutím. Nechybí zde ani aplikace pro zábavu jako různá videa a podobně.

Proč je tato chladnička velmi důležitá pro ekosystém IoT?

Chladnička má rozměry 1 780 x 636 x 836 mm s dvojitými dveřmi. Jedná se o rodinnou ledničku s 360° duálním teplotním cirkulačním vzduchovým systémem.

Toto zařízení podporuje také automatické odmrazování a díky prvotřídnímu invertorovému kompresoru, který využívá 180° vektorovou frekvenci, je zde výrazně snížená spotřeba energie.

 

Nevýhoda je však v tom, že většina těchto chytrých prvků nebude v České republice zatím fungovat. Produkt je určen výhradně pro Čínu a vzhledem k velikosti by byl problém s dopravením do Česka. Spíše je to taková ukázka, jak to za pár let bude vypadat i u nás. Cena přitom není ani nějak vysoká, v přepočtu výjde na cca 20 000 Kč.

Zdroj

Comment here